teriery.eu

Nowoczesna interpretacja klasycznej historii o Jezusie

Ojciec 02.02.2021

Polecane: zajrzyj na tę stronę internetową

Historia życia i czasów naszego Pana jest znana od wieków. Został napisany przez średniowiecznych chrześcijan jako kontynuacja ich dzieł. Opowiadano je również w podobny sposób jak ludowe baśnie naszych dziadków i babć. Jednak nasza interpretacja znacznie różni się od rzeczywistości przedstawionej w filmach i sztukach, które powstały przed laty. Jaka jest prawda?

  • Obraz krzyża
  • Za chwilę wyjaśnimy naszą interpretację.
  • Pochodzenie motywu Jezus

Pan podróżował na rozdrożu. Odwiedził miejsce zwane Zabrzem. Potem miał okazję spotkać się z Maryją, Matką Bożą. Cała impreza odbyła się w małym miasteczku Marysk. Ze względu na to, że szedł ulicą, wpadł w wielki gwar i jak pasterz przywitał się z tłumem. Tłumy były bardzo szczęśliwe, że Jezus do nich przyszedł. Wtedy zaczęła się historia męki rodziny Jezusa. I tak zaczęła się historia Jezusa i życia jego matki. Zaczęła się legenda o dziewczynie z pustyni i anioła, który go zdradził. Miały też miejsce objawienia maryjne.

Nowa kompozycja historii

Po historii ukrzyżowania i Mszy św. scena podróży uległa zmianie. Pan wyruszył w podróż, ale nie udał się do Nazaretu. W tym miejscu zmieniła się historia rodziny Męki Pańskiej. To wtedy w bazylice pojawiła się ikona Matki Boskiej.

Wprowadzenie do kontekstu historycznego

Obecnie możemy spojrzeć na otoczenie z zupełnie innej perspektywy. A jednak wciąż znajdujemy wiele podobieństw do historii męki rodziny Chrystusa.

Tagi: męki matki życia historia komputera historii odmiana historia historii pisownia